Foto Tempo

Od 1945 roku | w Krakowie
Historia

75 Lat Foto Tempo

Firma Foto Tempo została założona pod koniec II Wojny Światowej, dokładniej 27 marca 1945 roku. Przez pierwsze lata działalności znajdowała się w budynku przy ulicy Floriańskiej 12. Następnie pod koniec 1950 roku przeniosła się na Świętego Tomasza 19, by ostatecznie w drugiej połowie lat sześćdziesiątych ubiegłego wieku znaleźć się na Szpitalnej 17, gdzie już ponad 50 lat nieprzerwanie funkcjonuje w tym samym miejscu.

Od pierwszych dni przedmiotem działalności było wywoływanie filmów czarno-białych, wykonywanie zdjęć do dokumentów i sprzedaż drobnych artykułów związanych z fotografią. Pod koniec lat 80-tych rozpoczęto wywoływanie negatywów kolorowych, a także (to już poza terenem firmy) filmowanie kamerą video. Gdy w latach 90-tych pojawiła się fotografia cyfrowa, dostosowując się do kolejnych nowych warunków technologicznych, rozpoczęliśmy wywoływanie zdjęć z nośników cyfrowych, aparatów czy telefonów, a retusz zdjęć na negatywach zastąpiliśmy obróbką w programach graficznych.

Obecnie wizytówką firmy jest nadal wykonywanie zdjęć do dokumentów, wywoływanie filmów i zdjęć kolorowych i czarno-białych z aparatów analogowych, a także wiele czynności związanych z fotografią cyfrową. W sprzedaży posiadamy bardzo duży wybór filmów do aparatów analogowych, ramek i albumów.

Chętnie pomagamy Klientom w obsłudze aparatów fotograficznych, doradzamy jaki film kupić. Od wielu lat współpracujemy z licznymi szkołami fotograficznymi i uczelniami, na których odbywają się zajęcia związane z fotografią.

Od początku działalności firmy aż do dziś mottem firmy jest „Szybko, tanio, dobrze”- to hasło i wielkie zaangażowanie, a także zamiłowanie do pracy wykonujemy spowodowało, że firma nieprzerwanie działa na/przy krakowskim Rynku już ponad 75 lat. Oczywiście dla firmy najważniejsi jesteście Wy-Nasi Kochani (stali i rzadziej do nas przychodzący) Klienci, z każdego Was się bardzo cieszymy i dokładamy wszelkich starań, byście i Wy byli zadowoleni z naszej pracy. 

Załoga Foto Tempo 


Artur

właściciel

Z Foto Tempo jest związany od ponad 30 lat. W tym czasie wywołał tysiące przeróżnych filmów, sfotografował do dokumentów setki osób. Ostoja doświadczenia i spokoju, zawsze skory do pomocy z uśmiechem na twarzy.

Dominik

młoda krew

W Foto Tempo odpowiada za wszystko co związane z technologią. Wykona dla Ciebie skany negatywów czy wyretuszuje Twoje zdjęcia. Prywatnie fotografuje wydarzenia kulturalne i sportowe.

Privacy Settings
Youtube
Consent to display content from Youtube
Vimeo
Consent to display content from Vimeo
Google Maps
Consent to display content from Google